Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 1980 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Dobra zmiana pilnie potrzebna.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W socjalu nieco się poprawiło, ale inne pola dopiero czekają na podorywki. Zacznijmy od polityki zagranicznej.

Nie jest dobrze, ale nie beznadziejnie.
By i tu zrobić dobrą zmianę, potrzeba wygrać kolejne wybory zdecydowanie i wysoko.
Mieć świadomość, że obrana droga jest słuszna, że odbudowa należnego Polsce miejsca w tej części świata jest pilnie potrzebna i możliwa.
Jesteśmy licznym narodem i dużym państwem ze wspaniałą historią i gorzkimi nauczkami klęsk i rozbiorów. Dziś państwem jednolitym na styku wschodu i zachodu.
Jeśli ktoś nas potrzebuje w Unii czy w NATO to niech zabiega o nasze względy.
My nie musimy zabiegać ani o sympatie, Mongolii, ani o sympatie małego państwa Izrael.
 Nie musimy czepiać się klamek Waszyngtonu, ani furczeć na Moskwę.
Mamy w czym wybierać i mamy wiele opcji. Tym co nas straszą karami czy obcinaniem dotacji mamy klasyczne powiedzenie naszego św. pamięci prezydenta – Spieprzaj dziadu.
 
Innym wtykającym nos w nasze sprawy, w nasze reformy sądownictwa, możemy przypomnieć słowa marszałka Piłsudzkiego –My Polacy umiemy bić po pysku.
 
Na tą chwilę i na ten czas, szybko zmieniających się układów sił na światowej scenie politycznej, militarnej i gospodarczej, nie musimy ani trwale być uwiązani z Unią Europejską ani zakleszczać się z NATO.
Graniczymy z coraz potężniejszą Rosją, mamy szeroką granicę z dobrze ułożoną i zarządzaną Białorusią, mamy dobre stosunki z wieloma krajami dawnego bloku sowieckiego.
Dziś nie złamią nas ani sankcje unijne ani NATO –wskie szantaże.
 
Wrogą opozycję określaną jako partie opozycyjne możemy w jedną nockę zdelegalizować i wysłać na rekonwalescencie do dobrze strzeżonych okratowanych i ogrodzonych drutem kolczastym obiektów.
Że zamkną swoje fabryki Niemcy, Francuzy, czy Włosi.
 A niech zamykają, tylko maszyny i budynki pozostają w Polsce, za przekręty VAT–oiwskie, za miganie się od należnych nam podatków. A to co było nasze i zostało przez ich agenturę oddane za 10% wartości, odbieramy i naliczamy należne nam koszty za dziesiątki lat używania i eksploatowania.
Jesteśmy dziś w układach z Unią Europejską i z NATO, ale jutro możemy być poza tymi strukturami. Więc niech nas nie szanują i nich obchodzą się z nami jak z jajkiem, bo ten wybór może się zmienić.
 
 Równie dobrze możemy się stowarzyszyć z Białorusią i ze Wspólnotą Niepodległych Państw.
Z Białorusią możemy wręcz utworzyć wspólne związkowe państwo.
 Raz na dwuletnią kadencję prezydentem jest Polak a wice prezydentem Białorusin, a w kolejnych dwóch latach odwrotnie.
Nić nas z tym krajem nie dzieli, za to wszystko może nas łączyć.
 
Chiński jedwabny szlak może być naszą odskoczną gospodarczą, militarną osłoną rosyjskie siły lotniczo kosmiczne i rakietowe zlokalizowane w obwodzie Kaliningradzkim.
Tak dziś przedstawia się polityczna rzeczywistość i możemy z niej w pełni korzystać.
To daje nam możność dokonania dobrej zmiany w polityce zagranicznej, nie na kolanach i nie pod presją, jak do tej pory, lecz z podniesionym wysoko czołem, bo jak znów będą połajanki z Brukseli czy z którejś z zaprzyjaźnionej ambasady, to przywołamy im słowa naszego lidera – Zamknijcie swoje parszywe mordy.
 
Idźmy do wyborów i wybierzmy tych co chcą dobrej zmiany, tych co tą zmianę zaczęli wprowadzać, poczynając od socjalu dla naszych rodzin. Dajmy im mocne wsparcie by w kolejnej kadencji poszli dalej, także w dziedzinie gospodarczej, w sądownictwie i w polityce zagranicznej.
Polskę stać na więcej. Stać nas na suwerenność, na dostatek, na mocną i trwałą pozycję w Europie i na świecie.
 
Komentarz przeniesiony ze strony
 
 
Kto Nas Polaków ochroni przed nami samymi? Upiór Krzyża przynosi biedę i nędze intelektualną. Problem Polaków to nie „wschód” czy „zachód” ale My sami z naszą WSPAKULTURĄ . Stachniuk przewidział, że socjalizm się rozpadnie przez właściwości psychiczne rzymskich katolików czy też żydo-katolików cy też żydo-chrześcijan etc. A co słychać w polskim biznesie:
„Co się dzieje w Maskpolu? Horrendalne zarobki, podejrzane przetargi i figura archanioła tematem konferencji Tomasza Siemoniaka”
https://dziennikzachodni.pl/co-sie-dzieje-w-maskpolu-horrendalne-zarobki-podejrzane-przetargi-i-figura-archaniola-tematem-konferencji-tomasza-siemoniaka/ar/c1-14004761
i
„Menedżerowie, którzy sprzedali Zelmera Niemcom dostali miliony złotych nagrody”
https://natemat.pl/123693,menedzer-ktory-sprzedal-zelmera-niemcom-dostal-miliony-zlotych-nagrody
i
A kto ma się w tym chorym społeczeństwie nad Wisłą luksusowo?
„Narodowe Perły Klasztoru OO Paulinów Jasna Góra w Częstochowie – ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego” oraz „Narodowe Perły Klasztoru OO Paulinów Jasna Góra w Częstochowie – ochrona kulturowego dziedzictwa europejskiego – etap II”.
https://jasnagora.pl/pl/projekty/
Archanioł Michał kim jest? a kim ów „diabeł” ?
https://pl.wikipedia.org/wiki/Archanio%C5%82_Micha%C5%82
„Po owocach ich poznacie…” jakie owoce każdy widzi a kto rozumie?
Adm pisze:
„Polskę stać na więcej. Stań nas na suwerenność, na dostatek, na mocną i trwałą pozycję w Europie i na świecie.”
Moim zdaniem Polska marnuje lata spokoju jakie było jej dane w ostatnich 74 latach po wojnie a szczególnie w ostatnich 30-stu! I kogo będziemy winić?
http://toporzel.pl/teksty/drogaf.html – dla zainteresowanych.
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Trzeba się w końcu jasno opowiedzieć WSCHÓD albo ZACHÓD.
 • No tak
  https://m.neon24.pl/868059386378a92fcc04baf2017b3090,14,0.jpg
  tylko że ta dobra zmiana, albo blefuje, albo jest niezdolna do prowadzenia korzystnej polityki zagranicznej.

  Wadą partiokracji we spółczesnym sposobie utrzymania partii jest to, że wbudowane jest w nią złodziejstwo. Jakoś członków partii trzeba utrzymać i zadowolić.

  Trzeba też zadowolić wyborców. A Ci są jak byki, reagują na czerwone.
 • @programista 14:03:52
  Brytyjczycy mówią, że nie mają wiecznych sojuszników a jedynie wieczne interesy.
  My nie musimy się opowiadać za tą, czy za tamtą stroną, my mamy opowiadać się za tym co dla nas jest najkorzystniejsze, teraz i w przyszłości, a jak wiemy świat miejscu nie stoi i ulega ciągłym przemianom.
 • @interesariusz z PL 14:21:33
  Czy twardą i zdecydowaną politykę może prowadzić partia i rząd któremu brak zdecydowanego poparcia we własnym narodzie, kiedy nie ma pewności, czy go nie obali ulica i zagranica?
 • @Oświat 14:41:31
  Wieczne interesy Brytyjczyków są podstawą ideologii zachodniej. W tym sensie Brytyjczycy jasno opowiedziały się po stronie konkretnych wartości. To samo czeka Polaków - muszą się opowiedzieć po którejś stronie. Albo indywidualizm, czyli zachód, albo kolektywizm czyli wschód. Nie da się w takim dylemacie zająć stanowiska pośredniego.

  To jest w właśnie taka fajna ukryta manipulacja zawarta w przedstawionej notatce. Mówi ona o stosunku do poszczególnych państw pomijając wyznawane w tych państwach ideologie, które umożliwiają wzajemne zrozumienie racji poszczególnych państw.
  Odrzucając sojusze z państwami zachodnimi nie będziemy w stanie porozumieć się z państwami wschodu bez przyjęcia ideologii tych państw. Dlatego pod względem wyznawanej ideologii nie da się "stać w rozkroku na barykadzie". Zauważył to już Feliks Koneczny.
 • @programista 15:00:38
  Po wymarciu dynastii Piastów, Polska definitywnie skierowała się na wschód i dobrze na tym wyszła. Polska Jagiellonów przez kilka wieków była potęgą.
 • @programista 14:03:52
  WSCHÓD

  Tam jeszcze jest cywilizacja.
 • @Oświat 15:11:45
  Osoba znająca historię Polski zdaje sobie sprawę, że za dynastii Jagiellonów to wschodnia Litwa przyjmowała zachodnie standardy z Polski.
 • @Krzysztof J. Wojtas 15:13:47
  Trafna uwaga

  ZACHÓD
  Tam to geje i dewiacje
 • @programista 15:18:27
  W okresie Jagiellońskim zachód nie miał nic do zaoferowania ani Polsce, ani Litwie.
  Europa zachodnia była pogrążona w niekończących się wojnach.
  Nieco później na zachodzie, to epoka kolonialnych podbojów i handel niewolnikami.
 • @Oświat 15:37:12
  Bo czy ktoś śmiałby powiedzieć że renesans to było "coś"?
 • @programista 15:45:12
  Żeby mógł zaistnieć renesans musieli najpierw niszczyć przez całe wieki średnie dorobek starożytnej Grecji i Rzymu.

  Barbarzyńska obsesja niszczenia nadal jest ich cechą charakterystyczną.
  Wojny napoleońskie, pierwsza i druga wojna światowa, wojna koreańska i wietnamska, rozbicie Jugosławii, zniszczenie Iraku, Libii, Syrii…
 • Wojny religijne spowodowały upadek I RP tak jak aktualnie dzielą społeczność NEon24.pl
  Karty historii są zapisane-czytajcie! a z czym mamy do czynienia w naszym świętym zaułku internetu gdzie doktryna dzieli ludzi na lepszych i gorszych na świętych i satanistów to widać gołym okiem. Religijność przeszkadza w porozumieniu się narodu-plemienia mówiącego jednym językiem i wypracowania wspólnej-obopólnej formuły wzajemnej współpracy z poszanowaniem praw każdej istoty ludzkiej. Kłótnia, zawiść, nienawiść ludzi pozbawionych rozumu ściąga zagładę na wszystkich współplemieńców. Czas z tym skończyć! Jednak potrzeba zrozumienia i wglądu do procesów psychicznych jakie mają miejsce między każdym człowiekiem jak i grupą ludzi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031