Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
22 posty 1980 komentarzy

Oświat

Oświat - Rozum drogowskazem Praca chlebem Prawda orężem

Strajk nauczycieli.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Strajk nauczycieli rozpocznie się 8 kwietnia 2019 roku. lider ZNP: Sławomir Broniarz zagroził, że sam strajk to nie wszystko, a w rękach nauczycieli leży również promocja do kolejnych klas.

 Jego słowa zostały ocenione negatywnie przez MEN oraz premiera Morawieckiego, który nazwał je: szantażem moralnym.

 
A jak my mamy się do niego odnieść, szczególnie do zapowiedzi pana Broniarza?
W mojej ocenie to coś więcej niż szantaż moralny. To szantaż naszych dzieci i wnuków, szantaż skierowany także przeciwko nam szarym obywatelom.
Że poziom nauki jest niski, że zarobki niskie, że to odpowiedzialny zawód.
Po pierwsze to kadry nauczycielskie są słabe.
Idą do tego zwodu miernoty i nieudacznicy liczący na stałą pracę i płacę, bez zbędnego i nadmiernego wysiłku.

Pamiętam jak mi żona powiedziała, że nauczycielka próbowała ją wyprosić z klasy, bo na wywiadówkę winien przyjść ojciec ( chyba dla tego że bardzo przystojny facet, top model jak go określiła jedna ze znajomych małżonki) powinien przyjść ojciec, a nie babcia.
Kilka miesięcy później spotkało mnie to samo, dziadka mojego wnuczka.
–Jak pan nie wyjdzie z klasy to pójdę do pani dyrektor– zagroziła mi ta sama nauczycielka.
Po chwili wróciła bez pani dyrektor z dość kwaśną miną, bo pani dyrektor, jak mi powiedział dnia następnego wnuczek to zupełnie inna klasa.
I taka pi**a jest zatrudniana na etacie nauczycielki i wychowawczyni.
Opowiedział mi wnuczek kilka dni później że kiedy wszedł tego dnia do klasy to zobaczył że ktoś napisał na tablicy kredą –SZMATA–
Oczywiście starł ten napis by nie było podejrzenia, że to on napisał.
 
Pamiętam swoich nauczycieli, w podstawówce, nerwowe i z dość idiotycznymi zachowaniami, ale w szkole średniej pani od polskiego i jednocześnie wychowawczyni była w średnim wieku kobieta, u której na lekcjach nikt nie gadał, nie przeszkadzał, wszyscy słuchaliśmy tego co mówiła. Nie była ładną kobietą, ale była wspaniałym pedagogiem.  

 Obecnie nauczyciele żądają podwyżki 1000 zł. Bo mało, za mało zarabiają
Czy słusznie?
Oczywiście, że nie. Bo jak dostaną, to zaraz i inni też takiej podwyżki zarządają. Jak ci co zajmują się handlem hurtowym i detalicznym, zobaczą, że budżetówka ma większe pieniądze i to pieniądze do wydania, to też będą chcieli więcej zarobić.
A jak?
Podniosą ceny towarów, masła, chleba, kiełbasy, owoców. Kto inny podniesie ceny gazu, prądu, benzyny. Wzrosną ceny usług i wszystko pójdzie w górę.
Będzie inflacja i to duża i znów okaże się, że zarobki nauczycieli znów są za małe i trzeba znowu zażądać podwyżki o kolejne 1000 zł.
I tak krok po kroku i będziemy znowu zarabiali miliony, jak przed ostatnią wymianą pieniędzy.
Wiec nie okłamujmy się, nie tedy droga.

 No chyba, że rząd da z budżetu nauczycielom po 1000 zł a nam całej reszcie by do tego budżetu wpłynęła odpowiednia ilość kasy na tą podwyżkę, też nam podwyższy …podatki.
Będzie strajk.
Jak sobie z nim poradzić.
Wprowadzić ustawę pozwalającą rządowi na skuteczne przeciwdziałanie.
Kto z pracowników budżetówki strajkuje dłużej niż jeden miesiąc czasu z automatu ma obniżkę o 10% podstawowego wynagrodzenia.
Kto strajkuje dwa miesiące, kolejne 10% mniej do wypłaty na liście płac i tak dalej.
A panowie nauczyciele i nauczycielki, chcecie więcej zarabiać?
Zmieńcie zawód.
Podobno górnicy obecnie dobrze zarabiają.
 
Był wczoraj u mnie taki gość co naprawiał piecyk gazowy, coś tam robił, wymieniał za robociznę wziął za dwie godziny dwie stówki+ za materiał też coś tam policzył.
A ponad to trzeba w końcu zauważyć, że nie wszyscy muszą być magistrami matołami, że większość powinna kończyć edukację na poziomie szkoły zawodowej i do roboty. Dziś na operetki czy do teatru się nie chodzi, bo każdy ma telewizor i w nim można obejrzeć w lepszym wykonaniu Makbeta, i Hamleta i nawet trylogię Sienkiewicza od ,,Potopu” po ,,Ogniem i mieczem”
W Internecie zobaczymy z ,,bliska” Wyspy Dziewicze i Madagaskar i Niagarę, nawet getta Detroit, czego nam szkolna mapa nie pokaże.
Najlepsi nauczyciele powinni wykładać za pośrednictwem telewizji i Internetu. Nic nie stoi na przeszkodzie by wszystkie szkolne lekcje i uniwersyteckie wykłady nagrać na filmach i zrobić z tego jedną wielką szkołę, jeden wieli uniwersytet dla wszystkich. Dostępny i w dzień i w nocy. Kto się będzie chciał uczyć i nauczyć ten się nauczy. Zdobędzie wiedzę i zawód.
W życiu liczą się talenty, wiedza, umiejętności z niej korzystania, doświadczenie i praktyka.
Jedni są motorem inni tylko trybikami.
Szkoła dziś to anachronizm, to już przeżytek i tak jak już napisałem, nie każdy matoł musi marnować lata na siedzeniu w szkolnej ławce.
 
Piszę matoł, ale niejeden z tych matołów, któremu do głowy nie chce wejść zbędny i w żaden sposób nie interesujący go wykład z biologii, fizyki czy historii, ma wręcz wrodzone zdolności w innych dziedzinach, majsterkowaniu, handlu, naciąganiu innych, czy choćby kopaniu piłki jak Pele, Maradona czy nasz Lewandowski.
To wszystko winno być uwzględnione w koniecznej i to od zaraz reformie edukacji i kształcenia. Z obecnych 500 tyś nauczycieli wystarczyłoby 5 tysięcy osób, ale najlepszych.
Reszta powinna zmienić zawód.

Przy okazji.

Myślę, że trzeba by było wprowadzić w szkole nową formę ocen.

Jedną na półrocze, drugą z końcem roku.

Oceny wystawialiby uczniowie swoim nauczycielom, za jakość wykładów, za sposób zachowania się podczas lekcji i za ich stosunek do uczni.

Tych z pośród nauczycieli z absolutnie negatywną oceną większości uczniów nie powinno się zatrudniać w kolejnym roku szkolnym.

Dzieci nie są głupie. Też potrafią obserwować i oceniać.

 

 

 


 
 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Czyli po kiego grzyba państwo w ogóle wzięło na siebie tę edukację? Prywatne szkoły rozwiązują wszystkie problemy - nauczyciele swoją akcją walnie przyczyniają się to popularyzacji takiego rozwiązania.
 • @programista 11:41:57
  Prywatne szkoły już były, nazywały się guwernantkami.
  W dzisiejszych czasach wygrałby ten menadżer, który by założył szkołę w Internecie.
  Właściwie to już są takie
  Można je znaleźć wpisując w Google
  milling dyploma,
  albo
  diplomas for a fee.
 • @programista 11:41:57
  Gdyby wszystkie szkoły były prywatne, to kto uczyłby dzieci, że tylko trójka daje równowagę władzy?
 • @goodness 12:52:38
  Za takie nauki płaciliby ci rodzice, którzy by uznali że taka wiedza będzie wartościowa dla ich dzieci. Jak takich rodziców będzie wielu to i nauczyciel się znajdzie.
 • @Oświat 12:01:36
  Nie wiem jaki menadżer by wygrał, czy z takim pomysłem czy z innym. To rodzice zadecydowaliby o tym, która szkoła wygra.
 • @
  Zastanawiam sie, czy strajiki nauczycieli sa uprawnione.
  Licza sie przeciez rezultaty, ktöre widac we wpisach internetowych wychowanköw tych pedagogöw. Gramatyka, ortografia, stylistyka pozostawiaja wiele do zyczenia. Podwyzki? Za co? Za nieudolnosc?
 • @morgan 14:26:59
  "Licza sie przeciez rezultaty, ktöre widac we wpisach internetowych wychowanköw tych pedagogöw."

  Pan naprawdę myśli, że jak nauczyciele będą mniej zarabiać to poziom edukacji się podniesie?

  Albo jak pielęgniarkom się nie podniesie płac to jakość opieki zdrowotnej się poprawi?

  Zapewne uważa Pan, że wysokie płace dla naczalstwa to jest klucz do rozwoju? A może cel?
 • @programista 13:16:26
  "Za takie nauki płaciliby ci rodzice, którzy by uznali że taka wiedza będzie wartościowa dla ich dzieci. Jak takich rodziców będzie wielu to i nauczyciel się znajdzie."

  Świetny pomysł. Kształcić dzieci z zamożnych rodzin, a reszta niech sobie daje radę. ;)

  "Prywatne szkoły rozwiązują wszystkie problemy"

  Co z medycyną? Niech się leczą ci na których to stać. Mały problemik się pojawi z następną epidemią. Zarazki nie hołdują neoliberalnym przesądom i wszystkich potraktują równo.
 • @Pedant 14:42:08
  Każdy będzie mógł wspomóc tych których nie stać.
 • you tube
  Co do mnie to kilku rzeczy nauczyłem się robić korzystając z Internetu, szybko, skutecznie, tanio (koszt Internetu)

  Jak zrobić ładną ławkę na taras
  https://www.youtube.com/watch?v=p06pidZLqso
 • Ten strajk "nauczycieli" to czysty terroryzm polityczny
  Groźby przywódcy strajku że uczniowie nie dostaną promocji niezależnie od wyników w nauce gdy rząd nie da drakońskich podwyżek nauczycielom...
  to czysty terroryzm .. to szantaż dobrem Narodowy (młodzież) w interesie własnym... To jest wprost akt zdrady narodowej.

  Polska powinna pozbyć się tak rozumujących nauczycieli (zdrajców którzy mają w d..pie interes młodzieży..) a przede wszystkim przywódców tego terrorystycznego spisku.

  Dla mnie kara śmierci lub dożywocie była by adekwatna dla takiej zbrodni przeciw narodowi Polskiemu... minimum to wywalenie z zawodu na zawsze (mentalność zdrajców się nie zmienia..nie wato dawać zdrajcom drugiej szansy na zdradę).

  Oczywiście wszyscy wiedzą że animatorem tej zdrady Narodowej jest PO i stojąca za nimi mafia żydowska ta sama co gra w Gender, promuje pedofilię w szkołach.... to ten sam arogancki styl..
 • @Oscar 17:51:11
  ... nawiasem dokładnie takie same metody stosowały solidaruchy w czasach PRLu gdy rozwalały Państwo Polskie.

  Teraz PIS i Naród Polski znowu odczują na własnej skórze metody "demokratycznej opozycji".

  PIS ogląda własne działania z czasów PRLu od drugiej strony.

  Fajnie się ogląda jak ekstremiści solidarności teraz gadają (i słusznie) jak w czasach PRLu sekretarze PZPR.

  Tylko jak gadam ciągle tak samo...
 • @morgan.
  Są uprawnione, skoro prawo pozwala. Państwo jest państwem policyjnym, gdy policjant zarabia więcej niż nauczyciel.
  A teraz kwestia ogolna. Czytając komentarze, widzę że pełno tu frajerów (ewentualnie PiSiory), ulegających PiSiackiej propagandzie i metodzie dziel i rządź. Karakan z Żoliborza zawsze napuszczał jednych na drugich. A ludzie łatwo dają się napuszczać. Czy na nauczycieli, czy na górników, czy też na rolników. Nie rozumieją, że jeśli nauczyciele nie zaczną godnie zarabiać, to świeża krew tam nie pójdzie (oczywiście, należałoby zreformować cały system). Gdy padnie polskie niskoobszarowe rolnictwo, to będziemy żreć marketowy szajs, bo nawet nie będzie wyboru.
 • @programista 11:41:57
  prywata w sluzbie publicznej jest najgorszym z mozliwych rozwiazan...
  ja mam inny pomysl - zamienic szkoly na amerykanskie bazy wojskowe a nauczycieli wcielic do armii i wyslac na wojne z Iranem - Polacy maja lojalny obowiazek bronic Izraela...i rozwiazuja sie wszystkie problemy!
 • @Oscar 17:51:11
  Nie stosowałbym tak drastycznych posunięć do wszystkich nauczycieli, ale Broniarza należałoby usunąć z edukacji i postawić mu prokuratorski zarzut.
  Poza tym tak jak napisałem przenieść większą część edukacji do Internetu i TVP, pozostawiając w szkolnych murach jedynie początki szkoły podstawowej i niektóre kierunki wyższych studiów.
  Pielęgniarce wykształcenie wyższe i tytuł magistra nie jest potrzebny do roznoszenia w szpitalu tabletek z lekarstwami i czy ,,kaczek” dla poniektórych pacjentów
  Mnie ani nauka sinusów, cosinusów, ani wkuwanie na pamięć koncertu żyda Jankela do niczego w życiu się nie przydały.
 • @Wican 19:19:50
  ,,Państwo jest państwem policyjnym, gdy policjant zarabia więcej niż nauczyciel."
  Mylisz się, to jest współczesne państwo demokratyczne. Zapewne jeszcze lepiej zarabiają tz. służby.
  A na poważnie, każdy nauczyciel może zarabiać znacznie więcej niż zarabia.
  W USA znałem takich nauczycieli, co z rana uczył w szkole a wieczorami był wykidajłem w restauracji, siedział na kasie w supermarkecie, albo woził dziwki i prostytutki bogatym klientom jako kierowca limuzyny. Jeden z nich napisał broszurkę ,,Jak zostać milionerem” i zarabiająć jedynie pięćdziesiąt centów na sztuce, zarobił na jej sprzedaży dwa miliony dolarów.
  Tam każdy orze jak może, u nas chcą godnie żyć, nie robiąc nic.
 • @Oświat 15:44:39
  ...a w internecie już uczą.
  polskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=lB065bpl0lU&list=PLpuDa134QBnGojkYO8PBe5Jx3_adjJvrT

  angielskiego

  https://www.youtube.com/watch?v=qmzC0P3B2Co
 • @Oświat 22:47:12
  Trudna sprawa nauczycieli.
  Jak piszesz, są dodatkowe prace dla intelektualistów którzy do pracy fizycznej nie pasują.

  Oczywiście należy zreformować cały system nauczania, aby z konieczności wyżywienia swoich rodzin, nauczyciele nie stawali się jawnymi zdrajcami, ucząc Polskie Dzieci fałszywej historii i przysięgi na liczbę nieparzystą dającą równowagę.
 • @Oświat 22:47:12
  "Tam każdy orze jak może, u nas chcą godnie żyć, nie robiąc nic."

  Kto w Polsce ma dobrze zarabiać? Krewni i partyjni znajomi królika?

  Strategia niskich płac, i zawistne dbanie aby ktoś inny więcej nie zarabiał jest błędnym kursem. Przynajmniej w aspekcie makroekonomicznym.
 • @Pedant 09:50:35
  Po pierwsze w Polsce są całkiem znośne zarobki, po drugie jak komuś mało w budżetówce, to niech idzie w biznes, albo przeniesie się tam gdzie zarobić można miliony, USA, Niemcy, Arabia Saudyjska, Kuwejt, Chiny ( podobno tam teraz bardzo wielu milionerów) po co trzymać się kiepskiego zawodu, kiepskiego bo i mało płatnego. Każdy jest kowalem swego losu. A jeśli ktoś nie potrafi nic więcej, jak uczyć dzieci elementarza, czy tabliczki mnożenie, no to do kogo pretensja.
  Mój sąsiad z ulicy ma firmę transportową, on jeździ samochodem osobowym za 120 tyś zł , jego żona i syn podobnymi brykami wiec myślę, że w Polsce zarobić można.
  Inny sąsiad (emeryt) jeździ rowerem, ale to był pijaczek i całe życie pracował (jak nie pił) przy betoniarce, albo z taczką.
  Znam pewnego nauczyciela, porządny chłop, ostatnio to już pan profesor, zawsze dopytywał się o złote monety. Kolekcjoner amator czy zawodowiec nie wiem, ale przy takim hobby to 1000 zł podwyżki na pewno by mu się przydało.
 • @morgan 14:26:59
  O ile się orientuję, co pomagdalenkowa reforma oświaty - to niższy poziom nauczania, czyli okrojony program, a są to słowa długoletniej nauczycielki, która przez te wszystkie reformy przeszła. Zaniżenie poziomu wykształcenia jest działaniem celowym, opracowywanym odgórnie. Poza tym, praca nauczyciela nigdy nie kończy się po ukończonej lekcji, bo trzeba przygotować się i materiały do lekcji, sprawdzić prace, wystawić oceny, no i wypełnić te wszelkie raporty, których kiedyś nie było, a które narzuciły kolejne „reformy”.
 • @Oświat 22:34:19
  „Mnie ani nauka sinusów, cosinusów, ani wkuwanie na pamięć koncertu żyda Jankela do niczego w życiu się nie przydały.”

  A co ci się przydało? Bo czytając twój powyższy wpis i twoje komentarze, człowiek ma wątpliwości, czy ty w ogóle chodziłeś do szkoły.

  Cóż za ironia, że posługujesz się przydomkiem „Oświat”.
 • @Lotna 22:47:52
  A co ci się przydało?...

  Dziewiątka.
  Ze murowanie zaczyna się od dziewiątki.
  Czy wiesz o co chodzi z tą dziewiątką?

  W naszej klasie były dwie dziewczyny.
  Jedna z nich zapytana przez nauczyciela o datę bitwy pod Zamą odparła
  – Ja historii nie rozumiem.
  –A co tu rozumieć– zirytował się nauczyciel. – Wystarczy nauczyć się na pamięć daty i to wszystko.
  Wówczas myślałem podobnie.
  Dziś myślę, że dziewczyna miała rację, czego nie mógł pojąc tumanowaty historyk.
  Po co jej była wiedza, że był jakiś Scypion (Szczypior) Afrykański, że pod Zamą w roku 202 przed nasz erą, a może po naszej erze, pobił Hannibal (może Kanibala).
  Byłoby z większym sensem zrobić wykład o gotowaniu grochówki.
  Że do wody sypiemy namoczony groch, dodajemy ziele angielskie, listek bobkowy, pietruszkę, marchewkę, kawałek pora i selera, kość, sól i pieprz do smaku i obrane i pokrojone ziemniaczki.
  Nam chłopakom też by się to przydało.
  Na szczęcie, ponieważ było to technikum mieliśmy także przedmioty zawodowe i dzięki temu jak już po ślubie przyszło mi budować sobie dom, to bez problemów instalacje elektryczną w całym domu potrafiłem zrobić sobie sam. Podobnie pozostałe instalacje wod– kan, co. telefoniczną.
  Tylko to wszystko powinno być skrócone z pięciu do dwóch lat i bez pierdów typu Janko muzykant, Doktor Judym, Litwo ojczyzno ty moja ( ja się na Litwie nie urodziłem i nie jest ona moją ojczyzną) czy Qwo vadis.

  Ci co kończyli ogólniaki, mieli całkowicie przechlapane, szli robić kursy na prawo jazdy i siadali za kółkami.
 • @Oświat 23:43:47
  To świetnie, że sam bez problemu założyłeś w swoim domu instalacje. Każdy powinien robić to, w czym jest dobry i do czego się kwalifikuje. Dlatego też, powinieneś zakładać instalacje, a nie pisać na blogach.

  https://opinie.wp.pl/nie-chodzi-tylko-o-kase-nauczyciel-walczymy-o-wasze-dzieci-opinia-6361754907506817a
 • @Lotna 01:41:37
  Sorrry Lotna, zawsze robię to, na co mam w danej chwili ochotę.
  Miesiąc temu zrobiłem sobie takie ,,cuś”

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2018/11/dsc02646.jpg

  a nieco wcześniej namalowałem obrazek i powiesiłem na ścianie

  https://wiernipolsce.files.wordpress.com/2018/11/obraz30.jpg

  a wczoraj oglądając film ,,Szybcy i wściekli” kleiłem dragona, po polsku to się mówi smok, dziś go dokończę.
  A ty w czym jesteś dobra?
 • @Lotna 01:41:37
  "Każdy powinien robić to, w czym jest dobry i do czego się kwalifikuje. Dlatego też, powinieneś zakładać instalacje, a nie pisać na blogach."

  A Wy w czym jesteście dobrzy?
 • @Pedant 08:38:16
  Pod okiem nauczycieli w 1993 roku, wyrzucono matematykę z egzaminów maturalnych. Świadomość kształcenia niewolników jest tragiczna.

  O ile się orientuję, co pomagdalenkowa reforma oświaty - to niższy poziom nauczania, czyli okrojony program, a są to słowa długoletniej nauczycielki, która przez te wszystkie reformy przeszła. Zaniżenie poziomu wykształcenia jest działaniem celowym, opracowywanym odgórnie.

  Lotna 22.03.2019 22:40:53
 • @Oświat 08:24:51
  Bardzo ładne, Oświat, jesteś uzdolniony artystycznie, tak trzymaj.

  W czym jestem dobra? W wielu rzeczach, do których się przyłożę. Poza tym umiem myśleć logicznie i analizować kompleksowe sytuacje, co powinno być warunkiem prowadzenia bloga, a niestety nie jest - jak widać na powyższym przykładzie.
 • @Pedant 08:38:16
  Ja jestem jedna, a Was ilu jest?
 • @Lotna 22:47:52
  ,,Cóż za ironia, że posługujesz się przydomkiem „Oświat”.

  Oświat to nie oświata
  Tak jak armata to nie Sarmata.

  To po pierwsze.
  Pisze dalej Lotna.
  ,, W czym jestem dobra? W wielu rzeczach, do których się przyłożę. Poza tym umiem myśleć logicznie i analizować kompleksowe sytuacje”

  Jeśli rzeczywiście umiesz myśleć logicznie, to logika by ci podpowiedziała, że na potwierdzenie, iż w wielu rzeczach jest dobra, powinnaś wyszczególnić w jakich ( i tu trzeba by podać co najmniej dwie rzeczy, gdyż napisała ,,w wielu rzeczach” a to wskazuje na mnogość .) Fotka takiej ,,rzeczy” bardzo by uwiarygodniała twoje dokonania.

  Co do kompleksowych analiz.
  Daną rzecz analizuje się kompleksowo dopiero wówczas gdy opiera się na wielu faktach, wielu zdarzeniach, wielu tekstach, wielu opiniach, nigdy zaś na słowach jednej nauczycielki, zatem na opinii pojedynczej.

  No i na koniec, kim ty Lotna jesteś, żebyś mogła mówić innym, czy mogą, czy też nie mogą pisać na blogu?
  Czy nie nadto jesteś zadufana w sobie, zbyt arogancka, zbyt chaotyczna i zbyt nerwowa, by nie odnosząc się ani słowem do treści notki, pisać mi, czym winieniem się zajmować, a czym nie?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031